پیشخوان
کد خبر : 18418
یکشنبه - ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبرداد:

تکذیب شناسایی ویروس لامبدا در گیلان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ویروس کرونا از نوع لامبدا تا کنون در کشورشناسایی نشده است.

تکذیب شناسایی ویروس لامبدا در گیلان

دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان این موضوع که اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره اخبار کرونا محدود به وضعیت گیلان نمی باشد اظهار داشت : از ابتدای شروع پاندمی کرونا همواره در تلاش بودیم که آخرین کشفیات و نتایج تحقیقات علمی و پزشکی جهان را با هدف ارتقای سطح آشنایی شهروندان با این ویروس ناشناخته به صورت عمومی گزارش دهیم و ذکر پیدایش نوع لامبدا هم در همین راستا بود ، لیکن تاکنون این نوع جهش یافته در گیلان یا سایر مناطق ایران گزارش نشده است و مناطق ظهور این نوع جهش یافته بیشتر در کشورهای آمریکای جنوبی می باشد،  ولی باید در نظر داشت نوع دلتا ویروس کرونا هم در ابتدا در هند گزارش شد ولی به دلیل مسافرت‌ها و عدم کنترل در سطح بین الملل در تمام مناطق دنیا پخش شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه افزود: در حال حاضر ۸۲۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند که از این تعداد حال حدود ۱۳۰ بیمار  وخیم گزارش شده است.
دکتر انوش دهنادی مقدم گفت :بیشترین افزایش بیماران را در شهرهای رشت، لاهیجان، آستارا، انزلی، تالش و صومعه سرا داریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: در صورت بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی و ادامه مسافرتها به گیلان آمار بستری شده ها به بیش از هزار بیمار هم خواهد رسید.

دکتر دهنادی مقدم از مردم خواست که دستورالعمل های بهداشتی را جدی تر رعایت و به محض پیدایش علائم سرماخوردگی حتما به پزشک و یا مراکز جامع سلامت مراجعه کنند.