سرهنگ امیر طالبی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ممنوعیت‌های وضع شده برای جلوگیری از سفرهای منتهی به تعطیلات عید فطر اظهار داشت: بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد بین همه استان‌ها با خودروی شخصی از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با بیان اینکه به‌غیر از سه شهرستان استان مابقی شهرستان‌های گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند خاطرنشان کرد: طبق روال قبلی ورود و خروج از این شهر‌ها که محدوده نارنجی کرونایی هستند جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای متخلفان اعمال خواهد شد.

طالبی با بیان اینکه ممنوعیت تردد در تعطیلات عید فطر درون استان اعمال نمی‌شود افزود: به‌عنوان مثال اگر فردی بخواهد از لاهیجان به رشت سفر کند چون هر دو شهر در یک استان است شامل ممنوعیت نخواهد شد؛ اما خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی اجازه سفر به گیلان را ندارند و به‌محض رؤیت با آنان برخورد می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا ۳ بامداد همچنان برقرار است تصریح کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم با برنامه‌ریزی مناسب و پرهیز از تردد غیرضروری در ساعات محدودیت، همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشند.

رئیس پلیس راهور استان گیلان با بیان اینکه همه باید برای قطع زنجیره انتقال کرونا کوشا باشیم گفت: ما به تعداد خودرو‌های استان پلیس نداریم و انتظار می‌رود که شهروندان با ما همکاری داشته باشند؛ همه این تدابیر‌ و تصمیم‌ها برای ایمنی و سلامت جامعه گرفته شده و مربوطه به قشر خاصی نیست.

تسنیم