دکتر رسول فرخی، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در نشست مجمع نمایندگان گیلان با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به شناخت عمیق خود از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان را از ابتدای تأسیس می شناسم و اینکه می گویم ما به بهار درمان و بهداشت در گیلان نزدیک می‌شویم، همچنان دفاع می کنم.

وی با اذعان به اینکه کار بسیار بزرگی در حوزه بهداشت درمان و تجهیزات انجام شده که قابل تقدیر است، افزود: بیشترین بیماری های مردم منشأ در محیط زیست دارد و انتظار این است تا در این حوزه بشتر تلاش کرده و خانه های بهداشت را  تقوبت کنیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه هزینه های گیلان ملی اما اعتبارات آن محلی است، گفت: گیلان در همه بخش ها هزینه های بسیار سنگینی دارد اما بودجه و اعتباراتی که برای آن تخصیص می دهند بسیار ناچیز و قطره چکانی است.

نماینده لاهیجان و سیاهکل با اشاره به طرح های بزرگ عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: اتمام این سایت ها باید با اهتمام و همراهی نمایندگان مردم در خانه ملت همراه باشد.

دکتر فرخی با انتقاد از تعدد رابطه استخدامی نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: شمار زیادی از نیروها در دانشگاه های علوم پزشکی از جمله گیلان استیجاری، شرکتی، تبصره ۳ و ۴ و یا به دیگر شیوه ها هستند که لازم هست این رویه اصلاح و شیوه پرداخت حقوق و مزایا اصلاح شود چرا که این نوع رابطه استخدامی در دستگاه های دیگر نمونه ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت همچنین از اینکه بیمارستان دیلمان ارتقا یافته و بیمارستان پیروز لاهیجان به قطب درمانی شرق استان تبدیل شده، تقدیر و تشکر کرد.