انوش دهنادی مقدم با اشاره به افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهم‌ترین دلایل افزایش آمارها است.

وی در ادامه انجام حجم بالای مسافرت‌ها به استان زمینه را برای افزایش سرایت‌ها و تعداد بیماران فراهم کرده است، گفت: حضور مسافران جدی‌ترین تهدید برای سلامتی مردم استان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: در شبانه روز گذشته ۱۳۰ بیمار جدید نیازمند بستری در مراکز درمانی استان گیلان شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه حال ۶۰ تن از بیماران وخیم و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

دهنادی مقدم با بیان اینکه با توجه به روند افزایش بیماران در شهرهای رشت، انزلی، آستارا، لاهیجان لنگرود، آستانه اشرفیه و برخی شهرهای دیگر از همه شهروندان درخواست می‌کنیم با دقت و جدیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تأکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستن دست‌ها و ضدعفونی کردن دست‌ها، پرهیز از شرکت در دورهمی، مهمانی و جشن‌ها، تجمعات و اماکن شلوغ باید رعایت شود.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا با نام دلتا است، گفت: متأسفانه قدرت سرایت و کشندگی نوع جدید ویروس چند برابر بیشتر است.

دیارمیرزا