در ابتدا با حضور در مجموعه مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رودسراز محصولات فناورانه ی برخی شرکتهای فناور مستقر در این مرکز بازدید و با مدیران عامل این شرکت ها گفتگو کردند. و سپس در مجموعه پارسی گیل حضور یافتند در این مجموعه که یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز رشد رودسر است چند شرکت فناور به صورت هولدینگ برای تولید دستگاه تصفیه هوای ضد کرونا مشغول به کار هستند و مدیر عامل شرکت پارسی گیل ضمن توضیحات درباره روند ساخت و خط تولید این محصول، در خصوص صادرات این محصول آخرین اخبار و رویداهای صادراتی را ارائه نمود.

این هیات با توجه به مشاهده دستاوردهای این شرکت که همه آن بصورت بومی و در همین مجموعه انجام می شود، برای حمایت های همه جانبه تاکیید کردند و مقرر شد در نشست بعدی ستاد کرونای استان، مدیران شرکت پارسی گیل حضور یابند تا بتوان از این محصول برای مدارس ، ادارات و ارگان استفاده شود. در همین راستا رئیس پارک علم و فناوری گیلان توضیحاتی درباره ویژگی‌های این محصول و امتیازات آن با مشابه‌های داخلی و خارجی بیان نمود.

در ادامه این بازدید، مدیرعامل اپلیکیشن اَپ‌تاکسی محصول خود را که به عنوان یکی از شرکت های ایرانی مدیریت و سامانه پایش تاکسی های اینترتی فعالیت می کند، ارائه نمود که مورد توجه قرار گرفت.

همچنین اپلیکیشن اَپ‌زیست‌تاب که در حوزه محیط زیست و مدیریت زباله ها فعالیت می کند، محصول خود را به عنوان یک سامانه آنلاین مدیریت زباله ها ارائه نمود.

شرکت دیگری که کسب و کار خود را در حوزه فناوری اطلاعات گسترانیده است به عنوان یکی از شرکت های فناوری مستقر در مرکز رشد رودسر، دستاور خود که بازی یک‌تارسیبیل است را ارائه نمود. این بازی که با ارائه مفاهیم و مهارت های اجتماعی مانند کسب و کار حلال، جوانمردی و از خودگذشتگی و … را آموزش می دهد مورد توجه هیات بازدید کننده قرار گرفت.

از دیگر دستاوردهای شرکت های فناور مستقر در این مرکز، تولید مصالح بتنی از زباله ها می باشد که مود توجه بسیار زیاد بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در ادامه، این هیات از یکی دیگر از شرکت های فناور این مرکز که در ۳ کیلومتری مرکز رشد واحدهای رودسر مستقر است، بازدید کردند و از نزدیک با خط تولید ساخت دستگاه های فرآوری فندوق از جمله دستگاه‌های شکستن و ترک زدن به فندوق است آشنا شدند.

در این بازدید مدیرکل اداره بازرسی استان ضمن ابراز خرسندی از تلاش و همت جوانان گیلانی این مرکز را جایگاهی برای حمایت از صاحبان ایده و نخبگان دانست و بر حمایت و کمک به این مرکز و شرکت های فناور تاکید کرد.

لازم به ذکر است مرکز رشد واحدهای فناور رودسر در سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت کرد و از خرداد ۱۳۹۸، تا کنون دکتر عادل رنجی مدیریت این مرکز را بر عهده دارد.