حمید رضا امام پناهی در نشستی که به منظور معارفه رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت و با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد، با تقدیر از زحمات حجت الاسلام میرحامد حسینی اشکوری و آرزوی موفقیت برای عباس نیکخواه به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت، تاکید کرد: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام کار در امور اوقافی، عملی دلی و اعتقادی است.
وی افزود: شنیدن درد و دل مردم در قالب برگزاری نشست ها به محوریت اماکن متبرکه و مساجد محلات، سبب ایجاد آرامش و همراهی جامعه با مسئولین در جهت رفع موانع خواهد شد.
دکتر امام پناهی با تاکید بر این که امکان توافق سرمایه گذاران بخش خصوصی با اداره اوقاف برای دریافت زمین و در جهت ایجاد طرح های توسعه گرایانه وجود دارد، اضافه کرد: بقاع متبرکه واقع در بافت های فرسوده، ظرفیت بی نظیری برای توسعه آن مناطق دارند.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به این مطلب که از وجود بقاع متبرکه شهرستان رشت باید به عنوان یک فرصت در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و توسعه ای استفاده کرد، گفت: توسعه و بهسازی نقاط مهم و محوری مانند بقعه خواهر امام(س) با توجه به گردش جمعیتی بالا و نزدیکی به بازار اصلی شهر، باعث رونق اقتصادی و افزایش ارزش زمین ها خواهد شد.
سرپرست فرمانداری رشت با تقدیر از زحمات حجت الاسلام حسینی اشکوری رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه رشت، افزود: امیدواریم با حضور آقای نیکخواه و استفاده از نیروی جوانی و تجارب ارزنده ای که اندوخته اند، شاهد گسترش فعالیت های فرهنگی، ارتقاء خدمات خیریه ای و استفاده بیشتر از ظرفیت بقاع متبرکه در پالایش روحی جامعه باشیم.
امام پناهی با تصریح بر این که یکی از شروط مدیریت در دولت جدید، بودن در کنار مردم است، اظهار داشت: برای خدمت رسانی بی منت به مردم باید میز خدمت را به میان مردم ببریم.
سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به ظرفیت های بالا و مغفول توسعه پذیری شهرستان رشت در حوزه های مختلف، خواستار بسیج تمامی دستگاه ها و آغاز حرکتی جهادی در این زمینه شد.
گفتنی است عباس نیکخواه پیش از این مسئولیت بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان را در کارنامه کاری خود دارد.