هانی سام دلیری در جلسه بحران شهرستان رشت که به منظور شناسایی و تعیین مکان‌های قطعی اسکان اضطراری در سطح شهرستان رشت برگزار شد، گفت: در جهت کسب آمادگی‌ هر چه بیشتر مقابله با بحران های مختلف؛ ادارات اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و شهرداری ها نسبت به شناسایی و تعرفه اماکن مناسب اسکان رو باز و مسقف در سطح شهرستان رشت برای مقابله با بحران هایی نظیر زلزله، سیل، برف و تند باد اقدام خواهند نمود.

وی افزود: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده، اماکن مورد نظر با اولویت دسترسی به آب آشامیدنی سالم، برق، گاز، و خطوط تلفن تجهیز و آماده سازی خواهند شد.

معاون عمرانی فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم ارائه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی در زمان وقوع بحران، اظهار داشت: وجود بیمارستان یکصد تختخوابی در لاکان، با واقع شدن محوطه های دارای قابلیت برپایی چادرهای امداد پزشکی و بیمارستان صحرایی در نقاط پیرامون آن‌، کمک ارزشمندی در ارائه خدمات شایسته درمانی به آسیب دیدگان خواهد بود.

سام دلیری با اشاره به در اختیار داشتن دو فروند بالگرد امدادی از طرف اورژانس و هلال احمر استان، خواستار نقطه یابی مکان‌های مناسب فرود بالگرد در سطح شهرستان رشت در جریان عملیات امداد رسانی به آسیب دیدگان از بحران شد.