به گزارش ایده آل گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان؛ متن پیام رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است؛
تلاقی عاشورای حسینی و روز خبرنگار؛ تداعی‌گر حماسه آفرینی حضرت زینب(س) و امام سجاد (ع) به عنوان راویان و پیام آوران عاشورا و احیاکنندگان نهضت حسینی است.
خبرنگاران به عنوان طلایه‌داران راستی و حقیقت، رسالت خطیر اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی را بر عهده دارند و به یاری قلم های صادق و توانای خود، می‌توانند موجبات تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم آورند.
چه زیباست قلم هایی که به نیت پرواندن اندیشه های زیبا، برافراشتن پرچم حقیقت و نشاندن بذر محبت و نوع‌دوستی در راه روشنگری و آگاهی بخشی به خدمت خلق می آیند.
ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای آن حضرت، روز خبرنگار را گرامی می‌دارم و با نثار سلام و درود بر شهید والامقام محمود صارمی و همه خبرنگاران آزاده عالم که اصلی‌ترین سرمایه خود را برای تحقق هدف بلند خویش به قربانگاه بردند؛ یادآور می‌شوم که با دستور دکتر عباسی استاندار گیلان، دستگاه های اجرایی به شکل شایسته ای از خبرنگاران تجلیل می‌کنند.
خاطرنشان می‌شود چتر حمایت مادی و معنوی دولت مردمی و جهادی سیزدهم بر خبرنگاران را گسترش داده و از آنان حمایت می‌کنیم ‌و مراسم تجلیل از اهالی رسانه نیز باشکوه تر از هر سال برگزار خواهد شد.
در پایان برای عزیزان خبرنگار آرزوی توفیق فراوان و صبر در برابر سختی‌های این شغل ارزشمند دارم.
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۲۰