ایده آل گیلان/ به نقل از  عدلنامه: سید کاظم دلخوش، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در بازدید از تحریریه و گفت و گوی ویژه با عدلنامه به سؤالاتی پیرامون طرح تسهیلات صدور مجوز های کسب و کار و طرح استفاده شرکت های خصوصی از نماینده حقوقی پاسخ داد.

سید کاظم دلخوش، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در بازدید از تحریریه و گفت و گوی ویژه با عدلنامه به سؤالاتی پیرامون طرح تسهیلات صدور مجوز های کسب و کار و طرح استفاده شرکت های خصوصی از نماینده حقوقی پاسخ داد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی پیرامون طرح استفاده شرکت های خصوصی از نماینده حقوقی گفت: در دنیا مرسوم است که هر شخصی اعم حقیقی و حقوقی برای اقامه دعوی در محاکم قضایی باید وکیل داشته باشد. طرح استفاده شرکت های خصوصی از نماینده حقوقی در حد حرف است و اگر به کمیسیون حقوقی و قضایی بیاید قطعاً چکش کاری خواهد شد. اعتقاد ما این است که نباید به جایگاه وکلا خدشه وارد شود و نماینده حقوقی شرکت ها نیز باید خودشان را با وکلا هماهنگ کنند.

دلخوش افزود: بنده از ابتدا با طرح تسهیل مخالف بودم؛ چون آقایان قصد داشتند که بگویند ما شغل جدید ایجاد کردیم و بچه های مردم را سر کار بردیم اما با این کار نه تنها ایجاد شغل نمی شود بلکه با حجم بالای وکلای بیکار رو به رو خواهیم شد.

نماینده صومعه سرا در مجلس اضافه کرد: وکالت یک حرفه حساس و تخصصی است و نباید هرکسی بتواند آن را عهده دار شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان با تأکید بر لزوم ارتقای فرهنگ عمومی مراجعه به وکیل گفت: کانون های وکلا نیز باید ساماندهی بشوند و با استفاده از نظرات متخصصین، ساماندهی جایگاه خود، برگزاری جلسات کارشناسی و برقراری ارتباط دو سویه با مجلس از کیان این نهاد دفاع کنند.

دکتر دلخوش در پایان با تبریک هفته خبرنگار به تحریریه عدلنامه و قدردانی از زحمات آنان گفت: رشد و توسعه رسانه های این‌چنینی به بلوغ و فهم بیشتر مسائل حقوقی در بین آحاد جامعه کمک می کند که بحمدالله رسانه عدلنامه نیز در این حوزه موفق عمل نموده و امروز در بین جامعه حقوقی کشور جایگاه قابل توجهی پیدا کرده است.