وی با اشاره به فاجعه پلاسکو و رشادت های صورت گرفته در آن حادثه تلخ که آتش نشانی کشور را در سطح جامعه و جهان بیش از پیش متبلور ساخت، افزود: بی تردید عزیزانی که وارد این شغل شده اند کار ارزشمند و قابل تقدیری انجام داده اند چراکه عمر خود را صرف خدمتگزاری به جامعه خود نموده اند و خوشا به حال آنهایی که این توفیق را با نیت خالصانه و با همه وجود خود انجام می دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه آتش نشانان باید از نظر جسمی و روانی در آمادگی کامل قرار داشته باشند، افزود: با توجه به روند رو به گسترش امکانات زیرساختی و ساخت و سازهای متنوع در حال احداث در بخش های مختلف بندری، صنعتی، گردشگری و تجاری منطقه؛ به روز رسانی امکانات، فرهنگ سازی، اجرای دقیق استانداردها و شاخص های ایمنی و برگزاری دوره های آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد.

فرهادی از خدمات اورژانس منطقه آزاد انزلی نیز قدردانی کرد و گفت: حفظ جان مردم در شرایط بحرانی و وقوع حوادث از مهمترین خدمات این عزیزان ایثارگر است که همچون آتش نشانان در مسیر صیانت از امنیت مردم گام برمی دارند.

گفتنی است در پایان این مراسم که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونین و مدیران سازمان برگزار شد، از آتش نشانان و پرسنل اورژانس منطقه تجلیل به عمل آمد.