معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در جلسه تکریم و معارفه فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه بهترین عبادت خدمت به مردم است، تصریح کرد: در ایام و روزهایی قرار داریم که نظام اسلامی، مورد تهاجمات بی سابقه و همه جانبه استکبار جهانی قرار گرفته است و در تحلیل این اتفاقات باید یک نگاه به قبل، حال و آینده داشته باشیم.
حسین مصطفی پور در ادامه افزود: اگر بگوییم با یک جنگ جهانی و ترکیبی علیه کشورمان روبرو هستیم پر بیراه نگفته ایم چرا که شاهدیم دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی چند کشور با برنامه ریزی قبلی، با همه توان به دنبال براندازی نظام هستند.
وی با بیان اینکه بعضی از رخدادهای پیش آمده در اغتشاشات اخیر، در هیچ کشوری سابقه نداشته است، خاطرنشان کرد: اینکه چند رئیس جمهور به صورت مستقیم و علنی در حمایت از اغتشاشاتی ورود کنند در حالی که مشابه این اتفاقات در همان کشورها عادی است و با کوچکترین اغتشاشی به سختی برخورد می کنند، اتفاقی نادر در عرصه بین الملل محسوب می شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، تحت الشعاع قرار گرفتن برنامه های عادی ۱۷۰ رسانه خارجی و پوشش دروغین اتفاقات ایران را از دیگر دلایل دشمنی واضح و علنی جبهه استکبار جهانی برشمرد و افزود: این حجم از حمایت و هجمه های رسانه ای و شبکه های اجتماعی بر علیه یک کشور بی سابقه است.
مصطفی پور با اشاره به استفاده دستگاه های اطلاعاتی بیگانه از همه ظرفیت های نیروهای معاند، اظهار داشت: آنان در این مسیر سرمایه گذاری وسیعی انجام دادند تا کشور اسلامی ما نتواند سالم از این معرکه بیرون برود که به یاری خداوند و با هوشیاری مردم در این امر مانند همیشه ناکام ماندند.
وی در ادامه افزود: علی رغم همه این برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری ها می بینیم نظام اسلامی از این فتنه نیز به سلامت عبور می کند که این موضوع نشان دهنده دست قدرت و حمایت الهی و دعای مادران شهیدان است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه نظام اسلامی در طول این سال ها نشان داده است همواره این تهدیدات را به فرصت تبدیل می کند، تصریح کرد: امروز با قاطعیت می گویم که دست دشمن خالی است و چون اهرم دیگری برای فشار به ملت ایران برایش باقی نمانده است، تمام توان خود را به کار می گیرد تا مانع از خاموش شدن آتش اغتشاشات و و ناامنی در کشور شود.
مصطفی پور خواسته حداقلی دشمن پس از ناکامی در براندازی را فروبردن نظام به لاک دفاعی عنوان کرد و افزود: دشمن سال ها ایران را در زمینه نظامی و اقتصادی تحریم کرد اما امروز خود آنها مدعی هستند که کشور قدرتمندی همچون روسیه جهت پیروزی در جنگ اوکراین به فناوری های نظامی ایران نیازمند است.
وی با تاکید بر اینکه امروز بر اساس آمارهای بانک جهانی، روند اقتصاد کشور رو به جلو و پیشرفت است، ابراز امیدواری کرد: .با توجه به زیرساخت های اقتصادی ایجاد شده، آینده اقتصادی کشور نیز روشن خواهد بود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل همه مشکلات و فشارهای اقتصادی دشمن و پایداری ملت در مقابل جنگ روانی و رسانه ای دشمنان، تاکید کرد: همه ما مسئولان وظیفه داریم از تمام وجود خود جهت خدمت به چنین ملتی مایه بگذاریم و در مسیر خدمتگذاری سر از پا نشناسیم.
مصطفی پور در ادامه با تقدیر از زحمات و تلاشهای دکتر ذاکر استقامتی فرماندار سابق در راستای توسعه شهرستان آستانه اشرفیه، ابراز امیدواری کرد: مهندس خسرو آرنگ نیز با تجربیات و سوابق ارزنده ای که دارد بتواند زمینه توسعه بیش از پیش این شهرستان را فراهم آورد.