فرهاد براتی فرماندار شهرستان در دیدار با جمعی از جوانان این شهرستان که به مناسبت روز میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان برگزار شد اظهار داشت: جوانان در تمام طول دوران تاریخ بشریت پرچمدار مهم‌ترین جریانات و تحولات سیاسی و اجتماعی بودند. در ایران اسلامی نیز در همه برهه های حساس تاریخی این جوانان بوده اند که پرچمدار بوده اند. نقش‌آفرینی جوانان این مرز و بوم در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی از همان دوران پیروزی شکوهمند ‌انقلاب اسلامی و هنگامه نابرابر ۸ سال دفاع مقدس تا شرایط موجود که تمام ابرقدرت‌های دنیا با دست یازیدن به هر نیرنگ و دسیسه‌ای، ‌عزت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور را هدف گرفته‌اند، همواره مشهود و هویدا بوده است.ما باید به جوانان آینده سازان کشور اعتماد کرده و امید و انگیزه را در آنها تقویت کنیم.
وی تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت جوانان در عرصه های مختلف استفاده کرد، فرماندار لاهیجان با اشاره به نقش موثر جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: امروزه جوانان محور توسعه در هر جامعه ای هستند و ایران اسلامی نیز با توجه به دارا بودن جمعیت جوان، پتانسیل و توانمندی بالایی در رسیدن به توسعه و پیشرفت در منطقه را دارد.
فرماندار لاهیجان افزود: بدیهی است محکم‌ترین پشتوانه امیدواری به آینده سرزمین‌مان، وجود این جوانان است که با تکیه بر شور و استعداد جوانی، دغدغه بالندگی کشور را دارند. جوانانی که مظهر شادابی ، نشاط و انرژی بوده و نقش مهمی در توسعه و سازندگی کشور دارند.
براتی در پایان اشهار داشت: جوانانی که با تأسی به صاحب نام روز جوان؛ حضرت علی‌اکبر علیه‌السلام در مسیر زندگی با عزت زیر پرچم ولایت گذاشته‌اند و از هیچ فداکاری برای رسیدن به اهداف متعالی نظام اسلامی فروگذار نکرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: در دولت سیزدهم جوان گرایی و حمایت از جوانان انقلابی یکی از شاخص های اصلی است و در جهت تحقق اهداف امامین انقلاب اسلامی امیدوار است بتواند از دغدغه ها و مشکلات این قشر اثرگذار بکاهد.