وی تعداد تخت های مراکز اقامتی در منطقه آزاد انزلی را بیش از هزار تخت و شهرستان بندرانزلی را حدود پنج هزار تخت اعلام کرد و خواستار رعایت نکات بهداشتی از سوی این مراکز شد.

در حاشیه بازدید صورت گرفته ۲ داروخانه نیز با حضور مدیر عامل و معاونین و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی به بهره بر داری رسید تا ظرفیت بهداشتی و درمانی منطقه آزاد انزلی ارتقا یابد.

وی ایجاد اسکله مارینا(قایق ها و کشتی های تفریحی-گردشگری) مرکز تفریحات دریایی، مجموعه پارک ساحلی، بزرگترین آکواریوم کشور و مراکز نمایشگاهی را بخشی از ظرفیتهای کوچکترین منطقه آزاد کشور اعلام کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد انزلی با برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی،مذهبی ورزشی و گردشگری، و برنامه های متنوع و شاد بدنبال افزایش حضور گردشگران به این منطقه است تا لحظاتی خاطره انگیز برای مردم به یادگار گذارد.

منطقه آزاد تجاری، صنعتی انزلی، تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه خزر است. قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، کراسنودسک ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.