به گزارش ایده آل گیلان؛ سردار محمد عبدالله پور صبح امروز در نشست خبری طرح “جهاد همبستگی ملی” در رشت سپاه را سازمان حفظ انقلاب و پاسداری از دستاورد‌های آن خواند و اظهار داشت: سپاه وظیفه پیشرفت انقلاب و از بین بردن موانع را در همه ابعاد جز وظایف خود می‌داند.

وی مهم‌ترین قدرت سپاه را مردم خواند و افزود: به دور از هرگونه حب و بغض و فارغ از ایرانی بودن میتوان در شان چنین ملتی که در تاریخ نظیر ندارد از بهترین جملات استفاده کرد.فرمانده سپاه قدس گیلان خدمت به ملت ایران و خصوصا محرومین را بر همگان به ویژه بر سپاه واجب دانست و بیان کرد: سیل علاوه بر نعمات الهی، خساراتی را در بیش از ۲۰ استان به وجود آورد که شاید حل آن در توان دولت‌ها نباشد، اما در کشور ما همه مجموعه‌های دولتی و مردمی به عنوان معین پای کار آمدند و همکاری کردند.

سردار عبدالله پور با اشاره به جمع آوری ۲۸۳ میلیون تومان پول نقد از طریق شماره حساب‌های سازمان بسیج که برای مناطق سیل زده هزینه شد ادامه داد: ۶ میلیارد و ۲۴۶ میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی سپاه نیز در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت.

فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه تصریح کرد: ۲ دستگاه بیل مکانیکی، ۱۰ دستگاه کمپرسی، ۲ قایق موتوری، ۴ قایق کمک دار تاکتیکی و ۷ دستگاه خودرو نظامی برای‌حمل و نقل اسباب و اثاثیه از مجموعه لشکر به خوزستان اعزام شد.

ساخت ۵۰۰ مسکن محرومین توسط سپاه قدس گیلان در گلستان

سردار عبدالله پور با ییان اینکه ۷ موکب از ستاد عتبات از سراسر استان به مناطق سیل زده اعزام شدند گفت: مرحله دوم در حوزه سیل با ساخت ۵۰۰ مسکن محرومین در گلستان آغاز شد که تا به امروز ۱۵۹ واحد در حال ساخت و ۲۵۹ واحد برای تعمیر را در دست گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه با همکاری گروه جهادی و همکاری مردمی منطقه کار‌ها به شکل خوبی در حرکت است بیان کرد: برای ساخت خانه‌ها فرصت ۴ ماهه و فرصت ۴۵ روزه برای تعمیر داریم که در این راستا هفته گذشته کلنگ زنی و پی کنی ۳۰ واحد برای مدد جویان بهزیستی شروع شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه به همت کل اتحادیه صنفی استان، خیرین استان و بسیج اصناف حدود ۶۰۰ میلیون تومان لوازم خانه امروز به مناطق سیل زده ارسال می‌شود گفت: ۴۰ دستگاه یخچال، ۴۰ دستگاه تلویزیون، ۴۰ اجاق گاز، ۴۰ پنکه، ۴۰ سری موکت ۷۵ متری، ۸۹ پارچه فرش ۶ متری و مقداری لوازم آشپزخانه شامل لوازم ارسالی است.

سردار عبدالله پور در پایان با بیان اینکه در این رابطه اهل سنت هم آمادگی خود را برای همکاری اعلام‌کردند افزود: هماهنگی‌ها صورت گرفته و از طریق مساجد اهل سنت استان و کمک‌های آنان مسائل حل خواهد شد.