اختصاصی / به گزارش ایده آل گیلان؛ در سال‌های گذشته با نزدیک شدن به فصل گرما همواره شاهد هشدار های شرکت توزیع نیروی برق به مصرف کنندگان در خصوص صرفه جویی در استفاده از این انرژی ارزشمند بوده ایم که عموما علیرغم همراهی مشترکین، قطعی های مکرر و به اصطلاح برنامه ریزی شده برق، توسط شرکت توزیع برق گیلان به  اجرا در می آمد؛ قطعی هایی صدای مردم را در آورد و در نهایت منجر به تهیه طوماری از اعتراضات رشتوندان و تحویل آن به نماینده ولی فقیه در گیلان شد.

اما امسال با شروع فصل گرما شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان رویه دیگری را در پیش گرفته است. دریافت مبالغ گزاف و بدون توجیح قانونی تحت عنوان “مبلغ مصرف قبل” که در ادامه نمونه هایی از آن را به نمایش  خواهیم گذاشت.

گفتنی است روند دریافت این پول های گزاف از نخستین قبض صادره سال ۱۳۹۸ آغاز شده و از آنجایی که صدای مردم فهیم و ولایتمدار رشت هرگز به گوش مسئولان نمی رسد، احتمالا تا زمان ورود دستگاه های نظارتی به شرکت توزیع نیروی برق گیلان، ادامه خواهد داشت.

ایده آل گیلان تلاش کرد با انتشار این مطلب رشتوندان را از این مهم  آگاه سازد و با توجه به اینکه در دانشنامه اسلامی برداشتن مال کسی به صورت پنهانی و بدون رضایت وی را سرقت گویند؛ باید منتظر بمانیم و ببینیم واکنش دادستان کل استان گیلان نسبت به این تضییع آشکار حقوق شهروندی چیست!؟

تحریریه ایده آل گیلان آمادگی خود را برای دریافت و انتشار جوابیه شرکت توضیع نیروی برق استان گیلان اعلام می دارد.