به گزارش ایده آل گیلان؛ رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان صبح پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه که در دفتر خبرگزاری بسیج گیلان برگزار شد با تأکید بر نقش و ارتباط رسانه با نخبگان، توده مردم و مسئولان، اظهار کرد: رسانه موظف است با گروه‌های مردمی و مسئولان تعامل داشته باشد و از این طریق گره‌ای از مشکلات جامعه را مرتفع کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه ۱۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان یک نبرد رسانه‌ای علیه جهوری اسلامی ایران را آغاز کرده است، افزود: امروز نوک پیکان فتنه‌های غرب علیه جمهوری اسلامی است و رسانه‌های انقلابی با تشکیل یک جبهه رسانه‌ای هجمه‌های دشمن را شناسایی و به مردم معرفی کنند.

وی با تأکید بر اتحاد بین رسانه‌های انقلابی و با قرار گرفتن همه جریان‌های سیاسی در یک مسیر، گفت: نگاه ما باید به فرمایشات مقام معظم رهبری بوده و از چپ و راست جدا باشیم و مطابق فرمایش رهبری معظم دارای یک مسیر مستقیم بوده تا با یک گفتمان واحد گره از مشکلات جامعه باز کنیم.

پارسا در ادامه با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان گیلان، بیان کرد: جشنواره ابوذر برنامه‌ای است که توسط بسیج رسانه شکل گرفته است این جشنواره به صورت برند ملی و سراسری برگزار می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند آثار خود را در زمینه گفتمان انقلاب به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار تا ۵ آذر ۹۸ است و اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان آن نیز ۲۱ دی ماه امسال همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین است، تصریح کرد: امسال پنجمین دوره جشنواره ابوذر ویژه مطبوعات، پایگاه، خبرگزاری با محورهای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، دستاورهای انقلاب، دفاع مقدس، مسائل صنفی خبرنگاران بسیج، بصیرت، دشمن شناسایی، اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی برگزار می‌شود.

سرهنگ مهدی پارسا درباره بخش ویژه جشنواره بسیج رسانه نیز یاد آور شد: بیانیه گام دوم انقلاب مربوط به فردای انقلاب اسلامی است از تمام اصحاب رسانه انتظار می‌رود در بخش‌های مختلف خبر، مصاحبه، گزارش، تیتر، یادداشت مقاله و موشن گرافی مطالب و آثار خود را ارائه دهند.

پارسا با تأکید بر اینکه استان گیلان یکی از سه قطب رسانه‌ای کشور است، درباره برگزاری نخستین سوگواره برون مرزی مطبوعات حسینی با عنوان جشنواره «زائر خبرنگار اربعین حسینی» نیز گفت: امسال در ایام پیاده روی اربعین حسینی تیم خبری از خبرنگاران استان گیلان به کربلا و نجف اعزام می‌شوند و تولید بیش از سه هزار اثر شامل خبر، گزارش و کلیپ و… پیش بینی شده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه مجموعه رسانه باید به دنبال انتقال امید در جامعه به دور از سیاه نمایی باشد، تصریح کرد: آثار افرادی که خبرنگاران نیستند نیز به صورت عکس و دلنوشته در این جشنواره شرکت داد می‌شود که آخرین مهلت ارسال آثار ۱۰ آبان ۹۸ است.

وی درباره سایر برنامه‌های سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز اظهار کرد: گفت: برگزاری دوره‌های آموزش خبرنگاری مقدماتی _حرفه‌ای و مقدمات حرفه‌ای ویژه غرب استان گیلان، برگزاری آموزش خبرنگاران بسیج مساجد و محلات برای برنامه یاور محله، آموزش ویژه خانم‌های خانه دار، آموزش خبرنگاران ویژه مدیریت بحران، اجرای پویش سواد رسانه‌ای در ۱۰۰ مسجد استان گیلان از دیگر اقدامات بسیج رسانه است.