اختصاصی ایده آل گیلان/ این روزها که کیومرث بیات مالک فعلی سپیدرود و رئیس پیشین هیات شطرنج توسط فدراسیون از این هیات پرافتخار کنارگذاشته شده است ،بیشتر وقت و همتش معطوف باشگاه سپید رود است.

باشگاه سپیدرود رشت پس از سقوط از لیگ برتر و دوران مدیریت علی کریمی با بحران مدیریت و مالکیت روبرو است از طرفی کیومرث بیات چندین بار به صورت رسمی و غیر رسمی از مالکیت استعفا داده است! از طرفی هیات فوتبال استان گیلان نیز پذیرا مالکیت وسرنوشت این تیم پرطرفدار نیست و قطعا توان پرداخت بدهی ها و حل مشکلات مالی انباشته شده تیم را نیز ندارد.

از سوی دیگر باشگاه سپیدرود این روزها با احکام جدید قضایی و مالی مواجه است،از توقیف و مزایده آرم و لوگو باشگاه تا محکومیت٢۶۵ میلیون تومانی در حق محمدرضا مهدوی باعث شده است مشکلات عمیق این تیم کاملا اشکار شود.

وضعیت پیش رو جدید و مشکلات متعدد باعث شده است خریداران و سرمایه داران غیر بومی برای خرید و مالکیت باشگاه دندان تیزکنند.

 تا کنون چندین جلسه بی سرانجام که شامل هیاهو رسانه ای نیز شده است برای پیداکردن راهی برای خرید تیم انجام شدهاست،خریدارانی که برای مدتی پای ثابت جلسات و لابی های شبانه نیز بوده اند به دنبال خرید تیم به هر قیمتی هستند.

از نکات حائز اهمیت برای هواداران تیم پرطرفدار گیلانی که جزئی از هویت رشت است عدم اطلاع از برنامه خریدار یا خریداران غیر بومیاست که پس از خرید تیم به دنبال چه منافعی برای خود هستند و برای تیم چه برنامه هایی دارند؟.

آنچه که پرواضح است خریدار غیربومی تعلق خاطر و تعصب کمتری نسبت به تیم خواهد داشت و شاید تیم راه تا استانه انحلال پیشببرد.

خبرهای از مذاکرات و علاقه مالکان پیشین سپیدرود برای در اختیار گرفتن تیم به گوش می رسد که پس از کسب اطمینان از صحت اینموضوع در مطالب بعدی به شفاف سازی بیشتر این ماجرا خواهیم پرداخت.

در پایان لازم به ذکر پایگاه ایده آل گیلان آمادگی انتشار توضیحات و شفاف سازی از طرف هیات فوتبال،باشگاه سپیدرود یا هرشخصحقیقی و حقوقی مرتبط را جهت آگاه سازی افکار عمومی دارد.