ایده آل گیلان/ شهر خسته طبیب می خواهد، نه گریه کن!

در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر رشت که در آن طرح استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد بهراد ذاکری عضو  جوان و کم تجربه شورای شهر رشت مواردی را مطرح کرد که شرح کامل آن در پرتال شورای شهر رشت  قابل دسترسی است.
پس از موارد مطرح شده تصمیم گرفتیم سوالاتی را از این عضو شورای شهر بپرسیم.

اقای ذاکری در اول حرف ها  می فرمایید که باید تلاش کنم تا مسیر اشتباه طی شده را تصحیح کنم.
بعد از این جمله  شما سوالی در ذهن مطرح می شود که مگر شورا شهر،مکانی برای انجام فعالیت ها با نظر دیگران و به صورت جمعی و در چارچوب قانون نیست!؟چطور وقتی پنج عضو شورای شهر در جلسه ۱۶۰ از پاسخ های شهردار رشت قانع شده اند، شما به تنهایی مسیر طی شده توسط شهردار را اشتباه میخوانید!مگرشورا مکانی برای تصمیمیات فردی شماست!؟

سپس به حرفهایتان ادامه می دهید که تا لحظه آخر به فرایند استیضاح حاج محمدی ادامه می دهم.
مگر جز این است که وقتی طبق قانون شهردار رشت آرای لازم برای ادامه فعالیت را دارد، با ادامه دادن و استیضاح مداوم فقط برای رشت فرصت سوزی خواهد شد؟و تمام آینده شهر هم با چالش های مدام مواجه خواهد بود؟

اقای ذاکری سپس می فرمایید که آسانسور تا طبقه ششم ساختمان شهرداری نمی رود و برای رسید به طبقه آخر باید هفت خان رستم را رد کرد مگر پله های یک طبقه ساختمانی را طی کردن چقدر سخت و دشوار است!!!
اصلا همین ساختمان فعلی شورای شهر رشت که برای رسیدن به طبقه اول که دفتر اعضای شورای شهر در آن واقع است هیچ اسانسوری ندارد،پس وقتی بخواهیم به دفتر اعضای شورای شهر برسیم باید هفت خان رستم را رد کرد؟!

درجایی دیگر ذاکری می افزاید که نمی توانم پاسخگو مردم رشت باشم!
بهراد جان شما از زمان استعفا جلال الدین محمد شکریه که از شورای شهر رشت استعفا داد و شما  وارد شورا شدید چه زمانی پاسخگو مردم و منتقدین بودید که الان باشید؟دفتر مراجعات مردمی شما که معمولا بسته و تعطیل است.از طرفی هرگز به نقدهای رسانه ها، فعالین اجتماعی،فعالین رسانه ای و حتی فعالین محیط زیست پاسخ مناسبی ندادید و بسیاری را در فضاهای مختلف مجازی بلاک کردید، آیا شما  خودرا پاسخگو به مردم می دانید؟

اقای ذاکری همواره خودتان را فردی طرفدار شفافیت و مبارز با فساد معرفی کرده اید حال چرا یکی از مهم ترین و جنجالی ترین موضوعات پیرامون شما که توسط چنیدن رسانه و فعال رسانه ای  با عنوان”آیا پرچمدار مبارزه با فساد مقابل تخلف ساختمانی پدر خود نیز ایستادگی خواهد کرد!؟ ” مطرح شد(که قسمتی از مستندات آن در پایگاه خبری ایده آل گیلان نیز موجود است)، هرگز به صورت مستند دفاع نکردید،و مدارک لازم و مستند را جهت شفاف سازی افکار عمومی در اختیار رسانه ها نگذاشتید؟
حال چطور باید باور کنیم که سوالاتی که از شهردار رشت می پرسید در جهت منافع عمومی شهروندان است و خدای ناکرده به خاطر مسائل یا موضوعات شخصی نیست!؟

توجه:پایگاه اطلاع رسانی ایده آل گیلان آماده انتشار مدارک تکمیلی یا جوابیه برای روشن کردن افکار عمومی و آگاه سازی شهروندان رشت است.