ایده آل گیلان/ مداومت طرح سوال از ناصر حاج محمدی تا عدم شرکت  چندباره در جلسه انتخاب شهردار رشت!

 بیست و چهارم شهریورماه پس از سه دوره طرح سوال با فاصله زمانی اندک ،دکتر ناصر حاج محمدی شهردار وقت رشت با اکثریت آرا شورای شهر رشت استیضاح شد.

از زمان استیضاح ماراتون انتخاب شهردارهای رشت  دچار چالش های بسیاری شده است.
این چالش ها کار را به آنجا رساند که آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته نسبت به  انتخاب سریع شهردار رشت واکنش نشان داد و این مهم را از اعضای شورا خواستار شد.
اما برخلاف انتظار، نمایندگان مردم گوششان بدهکار صحبت های امام جمعه رشت هم نبود و جلسه بعدی هم با محوریت انتخاب شهردار به حد نصاب نرسید و لغو شد.

طیف مخالفان اصلی شهردار سابق رشت که با برگزاری سه جلسه طرح سوال از شهردار وقت سرانجام پروژه استیضاح وی را به ثمر رساندن در هیچ یک از جلسات انتخاب شهردار حضور پیدا نکردند.

این درحالی است که از  دلایل اصلی استیضاح شهردار رشت  به مواردی مانند:عدم جذب اعتبارات ملی، تعلل در انجام وظایف محوله، ترک فعل و … عنوان می شد، حال با عدم شرکت اعضای شورای شهر رشت این سوال ایجاد میشود که ایا دلایل انتقادات به ناصر حاج محمدی صیحیح بوده است؟و شهردار وقت مقصر تمام عیار مشکلات شهرداری بود؟

جلسه آتی شورای شهر احتمالا در روز چهارشنبه خواهد بود، اما مشخص نیست در صورت عدم تشکیل مجدد جلسه با توجه به سال پایانی شورا و زمان اندک باقی مانده تدبیر استاندار به عنوان مقام عالی دولت در گیلان و فرماندار به عنوان مقام عالی در شهرستان به چه صورت خواهد بود

ایا بزرگان و مقامات استان گیلان این اجازه را می دهند که  رشت به عنوان مرکز استان در سال پایانی شورای شهر و دولت با سرپرست اداره شود؟با توجه به شنیده ها در خصوص ایراد فرمانداری بر صورت جلسه استیضاح شهردار رشت، بازگشت ناصر حاج محمدی با رای دیوان عدالت اداری غیر محتمل نخواهد بود.