شب گذشته قربانعلی الماسخانه در گفتگو با برنامه با ورزش شبکه گیلان صحبت های جالب توجه ای را در خصوص علی کریمی سرمربی سابق تیم فوتبال سپیدرود رشت مطرح کرد.

الماسخانه گفت: علی کریمی از انتخاب های خوب ما برای سپیدرود بود و ما بعد از جمع بندی وی را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کردیم. من و دوستانم این تیم را رایگان دو دستی تقدیم کریمی کردیم. هر زمانی که از من دعوت بشود من حاضرم رو در رو با کریمی در تلویزیون گفتگو کنم تا ببینیم کجایی کار ما اشکال داشته است که ایشان گذاشتند و رفتند. آیا به خاطر برخورد و رابطه هیات فوتبال و مسئولین از این تیم جدا شدند یا بخاطر عدم توانایی در مربیگری از این تیم جدا شدند. ایشان به دلیل اینکه نمی‌توانستند نتیجه بگیرند تیم را رها کردند و رفتند. این موضوع ربطی به ما و هیات فوتبال ندارد. آیا ما در کار ایشان دخالت کردیم؟

وی افزود: ورزشگاه در اختیار خود تیم بود. اعلام کردند این استادیوم مال شماست و بیاید کار کنید. زمین گرفتند  گفتند در دراز مدت  می‌خواهیم کمپ فوتبال بزنیم، هتل بزنیم. ما با روی گشاده چون فوتبالی هستند از انها استقبال کردیم تا بیایند کار کنند. بعد از اینکه تیم را رها کردند چند بار زنگ زدیم تا باز گردند. به من گفتند چرا زنگ می‌زنید؟ من گفتم این تیم مال شماست بیاید کار کنید. اگر ایشان می‌ماندن تیم باور کنید تیم در لیگ برتر می‌ماند. ما با استقلال خوزستان بازی داشتیم و اگر می‌بردیم تیم در لیگ برتر باقی می ماند. اما علی کریمی بخاطر حفظ خودش سپیدرود را نابود کرد. بعد می گوید مقصد هیات فوتبال گیلان است.

الماسخانه ادامه داد: مگر می شود آدم اینقدر بی انصاف باشد. بگو هیئت فوتبال باید چه کاری برای تو انجام می داد که انجام نداد؟! پنج درصد از کل مبلغ که پانصد و هفتاد و سه میلیون تومان بوده، باید به حساب هیئت فوتبال گیلان واریز می شد که نشد. من اگر می توانستم خودم پول بیاورم که خودم تیم را نگه می داشتم.

رئیس هیئت فوتبال استان گیلان که برای سالیان متمادی این سمت را در اختیار دارد، در ادامه بار دیگر با انتقاد از علی کریمی، به جزئیاتی در رابطه با شرایط مالی آن مقطع سپیدرود اشاره کرد و افزود:« آن زمان هزینه رفت و برگشت تیم را شهرداری می‌داد. ایشان فقط قرار بود آن چهار میلیارد و دویست را بدهد، که همه بخشیدند از جمله خداداد عزیزی عزیز. خیلی‌ها بخشیدند ولی ایشان (علی کریمی) در لیست همه را می‌آورد و می‌گوید من دادم. سیصد میلیون را شصت، هفتاد میلیون داده؛ آن هم با چک خواهرش. آیا این انصاف است؟

صحبت‌های الماسخانه رئیس هیات فوتبال گیلان خیلی زود واکنش ستاره سابق تیم ملی و سرمربی اسبق سپیدرود را در بر داشت. علی کریمی در واکنش به صحبت های المساخانه گفت: من با کمال میل حاضرم یکبار برای همیشه رودررو با ایشان صحبت کنم تا اگر شک و شبهه‌ای برای هواداران وجود دارد برطرف شود. اما به یکی دو مورد باید اشاره کنم اول این که خود آقای الماسخاله بهمن سال ۹۷ با خبرگزاری‌ها مصاحبه کرده بود که من به تمام تعهداتم در قبال خرید تیم عمل کردم و مورد دیگر این که اوایل سال ۹۸ در خواست کردم که در برنامه تلویزیونی حاضر شویم تا ابهامات از میان برود که شنیدم با مخالفت ایشان مواجه شد. به هرحال در تمام سال‌های مدیریت‌شان کارنامه‌ای که از خود به جا گذاشته‌اند برای هواداران مشخص است و به قول معروف پیه‌اش به تن اهالی فوتبال گیلان خورده و البته عملکرد من هم همین طور. اما اگر شک و شبهه‌ای در خصوص تعهدات من در مورد سپیدرود وجود دارد حاضرم در برنامه تلویزیونی با حضور ایشان شرکت کنم.