به گزارش ایده آل گیلان، رئیس شورای اسلامی شهر رشت امشب در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت سالروز ارتحال پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد:
با تامل و تعمق در زندگی این پیامبر عظیم الشان اسلام یقینا می توانیم در زندگی در مسیر حق و راستی قرار بگیریم و یکی از مباحثی که ایشان
به آن تاکید فراوان داشتند حفظ اتحاد و برادری در بین مسلمانان و دوری از نفاق و دشمنی است.
محمد حسین واثق کارگرنیا به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : یادآوری روزهای هشت سال دفاع مقدس ، غرور ملی را در جان همه عاشقان ایران اسلامی زنده می کند و به واقع ملتی که با اطاعت پذیری از ولایت برای ادای تکلیف در برابر دشمن ایستادگی می کنند یقینا به پیروزی بزرگ و غروری بی پایان دست خواهند یافت.
وی با تسلیت سالروز شهادت امام رضا (ع) افزود : یکی از افتخارات ما ایرانیان ، وجود بارگاه مقدس امام رضا (ع) در ایران است که موجب خیرات و برکات فراوانی است و این امام همام نیز در طول دوران عمر پربرکت خود برای گسترش اسلام ناب محمدی تلاش های فراوانی انجام دادند.
اتوبوس های ارسالی رشت به قزوین از محل بیت المال خریداری شده است
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تسلیت سالروز ارتحال حضرت محمد (ص) اظهار کرد: چند سال است که اتوبوس های رشت به منظور تعمیر و بازسازی به قزوین ارسال شده اند ،اما نتیجه مطلوب در این باره محقق نشد.
مسعود عباس نژاد با بیان اینکه اتوبوس های ارسالی رشت به قزوین از محل بیت المال خریداری شده است افزود: با پیگیری های شورای ششم تعدادی از این اتوبوس ها به رشت
بازگردانده شد اما تعدادی هنوز در قزوین وجود دارد و قرار بود شهرداری رشت ، نسبت به فروش برخی از آن ها که فاقد شرایط استفاده است اقدام کند ، اما این مهم هنوز انجام نشده و باید هر چه سریعتر اتوبوس های باقی مانده در قزوین تعیین تکلیف شود.
وی به خرید اتوبوس های جدید برای رشت اشاره کرد و گفت: از محل فروش اتوبوس های اسقاطی می توانیم نسبت به خرید اتوبوس های جدید برای رشت اقدام کنیم .
تعداد یکصد دستگاه اتوبوس در ماه های پایانی فعالیت شورای چهارم رشت با موافقت برخی از اعضای شورا به منظور تعمیر و بازسازی به قزوین ارسال شده بود.