به گزارش ایده آل گیلان به نقل از (وبدا)، عصر امروز خانواده شهید مدافع سلامت افشین پاشاپرست با حضور در دفتر ریاست دانشگاه با دکتر حیدرعلی بالو-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان دیدار و گفت‌وگو کردند.
دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با قدردانی از رشادت‌های مدافعان سلامت به‌ویژه در دوران بحرانی و طاقت‌فرسای شیوع بیماری کووید ۱۹، اظهار کرد: پایان عمر هر انسانی مرگ است و شهادت در راه خدا و خدمت به مردم، نصیب هرکسی نمی‌شود.
وی با اشاره به جایگاه رفیع ایثار و شهادت در اسلام، افزود: خداوند ارزش شهادت و ایثار را بسیار گرامی برشمرده و جایگاه شهدا  بسیار بلندمرتبه است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ناشناخته بودن ماهیت ویروس کرونا در روزهای نخست شیوع این بیماری در کشور و به‌ویژه استان گیلان، گفت: دوران پرالتهاب و مشقت‌بار کرونا در کشور و استان گیلان مملو از ارزش‌های اخلاقی ناب و ایثارگری‌های توصیف‌ناپذیر است.
دکتر بالو ، تلاش‌های مجدانه و ایثارگونه مدافعان سلامت را یادآور رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران طلایی دفاع مقدس برشمرد و گفت: خدمت و اجر شهدا و کادر بهداشت و درمان در کنار سایر گروه‌های مشارکت‌کننده در کنترل و درمان بیماران کرونایی هم‌تراز و هم‌ردیف با ایثار و جان‌نثاری‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی است.
مادر و خواهر شهید افشین پاشاپرست نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب دکتر بالو به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به گوشه‌ای از رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های مدافعین سلامت به‌ویژه شهید پاشاپرست در ایام کرونا اشاره کردند.
گفتنی است؛ شهید افشین پاشاپرست کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش ، در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۹ در دفاع از سلامت مردم، جان به جان آفرین تسلیم کرد و به خیل شهدا پیوست.
شهید پاشاپرست تنها فرزند ذکور خانواده بود و از وی دو فرزند پسر به یادگار مانده است.