حمیدرضا امام پناهی به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی و اجرای طرح کتابخانه گردی در ۳۶ کتابخانه منتخب استان، به اتفاق معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان از قسمت‌های مختلف کتابخانه میرزا کوچک جنگلی بازدید و از تلاش های عاشقانه مجموعه کارکنان این نهاد در ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر به عمل آورد.

وی با موثر دانستن طرح‌هایی مانند کتابخانه گردی برای یادآوری نقش غیر قابل جایگزین مطالعه در تربیت نسل آینده ساز کشور، گفت: جامعه، شدیدا نیازمند سر زدن و احوالپرسی از یار مهربان است.

امام پناهی با اشاره به سهم ویژه مطالعه، کتاب و کتابخانه در توسعه فرهنگی کشور، خاطرنشان کرد: توسعه وجوه گوناگونی دارد که مهمترین و زیربنایی ترین آنها توسعه فرهنگی است.

وی افزود: امروز باید کتابخانه‌ به ستاد هماهنگی اهل اندیشه و فرهنگ و همچنین محلی برای گفت و گو، تفاهم و ارائه اندیشه های نو در توسعه کشور تبدیل شود.

فرماندار رشت ضمن کاشت نهال در محوطه کتابخانه میرزا کوچک جنگلی، بر حمایت از نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های فرهنگی مجموعه فرمانداری شهرستان، تاکید کرد.