عصر روز چهارشنبه در پی بازدید سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت از ۱۱طرح صنعتی استان گیلان، دکتر مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت ، دکتر زارع استاندار گیلان ، معاونین وزیر صمت ، دکتر زالی دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید ، دکتر دلق پوش رئیس سازمان صمت گیلان و تعدادی از مسئولین و مدیران استانی از شرکت ریسندگی و بافندگی پیشروتاب (گروه صنعتی دکتر برق لامع ) تنها تولیدکننده حوله گیلان و مدرن ترین و بزرگترین حوله بافی کشور و همچنین تولید کننده ماسک های پارچه ای آنتی باکتریال”میتال” بازدید به عمل آوردند.

در پی بازدید از بخش تولید ماسک آنتی باکتریال شرکت پیشروتاب، مهندس مادرشاهی مدیر عامل این شرکت در خصوص فرآیند تولید ، خواص محصولات و فناوری نانو ذرات به کار رفته در آن توضیحاتی به دکتر مدرس خیابانی ارائه نمود .

مهندس کاظم مادرشاهی اظهار داشت : در پی شیوع کرونا در استان گیلان تولید ماسک را آغاز نمودیم و بلافاصله ماسک ها را با فناوری نانو ذرات آنتی باکتریال نمودیم .

وی افزود : به شکر خدا به دانش فنی ای رسیدیم که توانستیم علاوه بر نانو ذرات آن را پایدار کنیم تا حتی پس از چندین بار شستشو خاصیت خود را از دست ندهد . به تایید انستیتو پاستور و سازمان غذا و دارو و نیز دانشگاه موناکو فرانسه ، ماسک های میتال تا ۲۵ بار قابل شستشو می باشد .

مدیرعامل شرکت پیشروتاب در ادامه تامین مواد اولیه را یکی از معضلات واحدهای تولیدی ماسک دانست و گفت : ما بحمدالله با استفاده از امکاناتی که در سالن مجهز بافت کارخانه داریم ، مواد اولیه را تماما خودمان بافت می کنیم .

وی افزود : دستگاه های ما ایرجت و ساخت آلمان ، فرانسه و انگلستان است ولی به شکر خدا توانستیم در تعمیر و نگهداری با استفاده از متخصصین و پرسنل آموزش دیده ، بومی سازی کنیم .
در این بخش دکتر مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت از مهندس مادرشاهی در رابطه با ظرفیت تولید ماسک های آنتی باکتریال سوال کرد . مهندس مادرشاهی در جواب گفت : ظرفیت تولید روزانه ی ما در زمینه ی بافت پارچه ۱۶۰ هزار عدد ماسک می توانیم پارچه بافت کنیم . و در بحث دوخت روزانه ۱۵ هزار ماسک در این واحد دوخته و بسته بندی می شود .

پس از بازدید از بخش تولید ماسک شرکت پیشروتاب ، دکتر مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت خواستار بازدید از بخش توانمندی و نمایشگاه محصولات شرکت شد و به اتفاق هیات همراه جهت بازدید از حوله های تولیدی شرکت به بخش مورد نظر مراجعه کردند .

در این بخش مهندس مادرشاهی طی توضیحاتی عنوان داشت : شرکت پیشروتاب علاوه بر توانایی تامین نیاز کشور میتواند با صادرات محصولات ، ارزآوری داشته باشد. ما حتی توانستیم برای شرکت آدیداس که سخت گیری های خاص خود را دارد نمونه بزنیم و تاییدیه کیفیت آن ها بگیریم و تمامی حوله های آدیداسی که تا چند سال قبل در کشور بود با تایید و اجازه ی شرکت آدیداس، تولید پیشروتاب بود.

در انتهای بازدید از شرکت پیشروتاب دکتر مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت تاکید کرد واحدهای تولیدی در کلیه امور بانکی و مالیاتی و … باید خط ویژه داشته باشند و در جهت رفع مشکلاتشان نباید کارشکنی شود.

وی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل اذعان داشت واحد های تولیدی که همه سرمایه شان را در صنعت و تولید صرف کرده اند با تاجری که با کیفی در دست ممکن است از کشور خارج شود متفاوتند و سازمان امور مالیاتی نباید مانع صدور کارت بازرگانی برای شرکتهای تولیدی گردد.

سرپرست وزارت صمت افزود : اگر این برند معروف و قدیمی نتواند صادرات داشته باشد ، پس چه کسی میتواند ؟

در پایان دکتر خیابانی دستورات لازم جهت پیگیری مشکلات این واحد تولیدی دانش بنیان را به دکتر زالی (دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید) را صادر نمود و خطاب به مسئولین استانی بر حمایت هر چه بیشتر از واحد های تولیدی منحصربفرد و دارای برند تاکید کرد.